Strona główna » Blog » Co warto wiedzieć przy wyborze parasola dziecięcego?
Kontakt
  • OLDA Parasole

  • E-mail:biuro@olda.com.pl
  • Telefon537 027 561
  • Godziny działania sklepuOd poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00 . ODBIÓR OSOBISTY TYLKO PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU SIĘ Tylko w godzinach 9:00-15:00 Nie naprawiamy parasoli !
Systemy płatności
  • Przelewy24

Co warto wiedzieć przy wyborze parasola dziecięcego?

Data dodania: 23-02-2022
Powiedzenie, że w trakcie deszczu dzieci się nudzą nie zawsze musi być prawdą. Wyposażenie malucha w odpowiednie akcesoria może sprawić, że z przyjemnością będzie przemierzał kolejne kałuże w nawet najbardziej deszczowy dzień. Jednym z tych akcesoriów jest oczywiście parasol, który ochroni go przed przemoknięciem i pozwoli dłużej cieszyć się świeżym powietrzem.

Powiedzenie, że w trakcie deszczu dzieci się nudzą nie zawsze musi być prawdą. Wyposażenie malucha w odpowiednie akcesoria może sprawić, że z przyjemnością będzie przemierzał kolejne kałuże w nawet najbardziej deszczowy dzień. Jednym z tych akcesoriów jest oczywiście parasol, który ochroni go przed przemoknięciem i pozwoli dłużej cieszyć się świeżym powietrzem.

Jego wybór nie jest jednak taki prosty, jak by się to mogło wydawać, dlatego w tym krótkim poradniku, opowiemy rodzicom, co warto wiedzieć przy wyborze parasola dziecięcego - zapraszamy!
 

Kolor i nadruk

 
To elementy, na które jako pierwsze zwróci uwagę Twoje dziecko. Pozwól więc maluchowi wybrać design dopasowany do jego oczekiwań. Ulubione postaci z bajek, zwierzęta, dodatkowe aplikacje – wszystko to sprawi, że dziecko chętniej będzie się posługiwało parasolką, a deszcz przestanie być przeszkodą w drodze do przedszkola czy szkoły. Jeśli jednak chcesz zrobić swojemu maluchowi prezent i nie wskaże, który dokładnie model najbardziej mu odpowiada, kieruj się jego pasjami lub ulubionymi kolorami.
 

Mechanizm

 
Wybór odpowiedniego modelu należy do rodzica, dlatego warto wiedzieć, że istnieją dwa podstawowe rodzaje mechanizmów: automatyczny oraz manualny. Dla najmniejszych dzieci z pewnością lepiej sprawdzi się mechanizm manualny, natomiast dla starszaków warto wybierać parasole automatyczne. Najważniejsze, aby maluch sam potrafił się nim posługiwać w bezpieczny dla siebie sposób. Rozwiązanie manualne jest o tyle bardziej bezpieczne, że maluch ma w pełni kontrolę nad otwieraniem czaszy, podczas gdy automatyczny mechanizm robi to za niego.
 

Rozmiar

 
Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego rodzice mają tutaj ogromny wybór. Pamiętajmy jednak, że maluch ma ograniczone siły, dlatego podmuch wiatru może być niebezpieczeństwem w przypadku modeli z dużymi czaszami.

Należy także pamiętać, że im większy parasol, tym bardziej ograniczone jest pole widzenia malucha. Dlatego można albo zdecydować się na wybór całkowicie przezroczystej czaszy lub po prostu mniejszy model. Zbyt duży parasol może sprawić, że niedoświadczony w trzymaniu go maluch nie będzie nad nim panował i przeszkadzał innym przechodniom. Z kolei zbyt mały model nie uchroni skutecznie malucha przed intensywnym deszczem.

Niezwykle ważna jest także wielkość rączki - należy wybierać takie, które idealnie dopasują się do dłoni malucha, zapewniając mu maksimum komfortu, nawet przy większych podmuchach wiatru.
 

Bezpieczeństwo

 
Wszystkie powyżej wymieniona aspekty są jego częścią, ponieważ zbyt duży rozmiar czaszy ogranicza widoczność dziecka, utrudnia mu komfortowe trzymanie rączki czy stanowi zagrożenie przy większym wietrze.

Jednak, gdy wybrany zostanie odpowiednio dopasowany model, warto zwrócić uwagę jeszcze na parę szczegółów, które również wpływają na bezpieczeństwo Twojego malucha w deszczowe dni. Końcówka parasola dziecięcego powinna być zakończona nasadką o nieostrych krawędziach, podobnie jak czubki kolców czaszy. Odpowiednio zabezpieczone końcówki ochronią nie tylko Twojego malucha, ale także przechodniów w przypadku ewentualnego zderzenia. Pamiętaj, że podobnie, jak Twoje dziecko jest niższe, tak samo niżej znajduje się czasza jego parasola. Każdy niezgrabny ruch maluszka może być opłakany w skutkach zarówno dla niego samego, jak i otaczających go osób. Dlatego, aby jak najlepiej ochronić go przed drobnymi obrażeniami, wybieraj modele z plastikowymi, opływowymi końcówkami.

Poza dobraniem odpowiedniego rozmiaru rączki parasolki, niezwykle ważne jest także to, z jakich materiałów została ona wykonana. W dziecięcych modelach najlepiej, aby była ona plastikowa. Warto także dokładnie sprawdzać jakość materiału, z którego została wykonana. Pamiętajmy, że skóra maluszka jest znacznie bardziej podatna na wszelkiego rodzaju toksyczne substancje, dlatego należy sprawdzić, czy nie użyto ich do stworzenia rękojeści, która ma przecież bezpośredni kontakt z dłonią.

Wszystkie powyższe porady pomogą każdemu rodzicowi dobrać parasol do potrzeb swojego dziecka: zarówno kilkulatka, jak i szkolnego ucznia. Kierując się nimi masz pewność, że Twój maluch z łatwością i w pełnym bezpieczeństwie będzie mógł przemierzać świat niezależnie od pogody.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu